Menu
RSS

İstanbul’a miting eziyeti

miting751

 

Seçim kampanyası için bütün kamu kaynaklarını sonuna kadar sömüren AKP, gerçekleştirdiği mitingler için belediyelerin toplu taşıma hizmetlerini keyfine göre kullanmaya devam ediyor. Mitinglerin gerçekleştirildiği kentlerimizde belediye otobüsleri parti otobüsü gibi süsleniyor ve insanları ücretsiz olarak AKP mitinglerine taşıyor.

 

AKP’nin her mitinginde görmeye alıştığımız bu görüntülere, dün gerçekleştirilen İstanbul mitinginde yenileri eklendi. Onlarca İETT otobüsü, görevli yazısı ile mitinge ücretsiz insan taşımak için kendi güzergâhları dışında kullanılırken, otobüsler AKP bayrakları ve flamaları ile donatıldı. Belediye otobüslerini miting için özel olarak tahsis etmek ile yetinmeyen AKP, vapurları, deniz otobüslerini ve metrobüsleri de Yenikapı’da gerçekleştirilen mitinge ücretsiz olarak insan taşımak için kullandı. Kamu kaynaklarını kendi çıkarları için kullanmaktan utanmayan AKP, marmaray turnikeleri önünde parti şapkası ve rozeti takmış görevlileri bekleterek miting için gelenleri ücretsiz bir şekilde turnikelerden geçmesini sağlayacak kadar yüzsüzleşmiştir. Mitinge katılacak olanların toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmasına mitinge katılmayan vatandaşlarımız ise tepki gösterdi.

 

Kendi çıkarları için kamu kaynaklarını sonuna kadar yağmalayan AKP, bu durumu artık saklamaya gerek bile duymamaktadır. Belediye otobüslerinin AKP bayrakları ile donatılarak miting için özel olarak tahsis edilmesi, parti görevlilerinin marmaray ve vapur turnikeleri önünde bağırarak mitinge katılanların akbil basmalarının gerek olmadığını söylemesi tam anlamıyla bir pişkinlik ifadesidir. AKP’nin kamu kurumlarını, belediyeleri milyonlarca lira zarara uğratan mitingleri derhal yasaklanmalı, bugüne kadar gerçekleştirilen mitingler hakkında inceleme başlatılarak AKP’nin kamuya vermiş olduğu zararlar tespit edilmelidir.

 

24 Mart 2014

back to top