Menu
RSS

[BÜLTEN] Çalışma Hayatlarımızda Lüzumlu Bilgiler*

[BÜLTEN] Çalışma Hayatlarımızda Lüzumlu Bilgiler*

06 Kasım 2020

 

Koronavirüs (Covid-19) salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken devletlerin önlem paketleri, vaka ve hastalık sebebiyle kayıpların sayıları açıklanmaya devam ediyor. Bir taraftan fiziksel mesafelenmenin önemi uzmanlar tarafından sürekli vurgulanır, #EvdeKal çağrıları yapılırken, diğer taraftan üretim durdurulmadan ve ücretli izin verilmeden çalışanların sağlığı riske atılıyor. Koronavirüs salgını önlemleri, ülkemizdeki emekçileri ya ekmek ya sağlık tercihi arasında bırakıyor. Salgının kıskacında yeni çalışma düzenleri ve irtibatlanma, ilişkilenme biçimlerini arıyoruz.

 

Bu SORU-YANIT setimizde; bugünlerde oldukça hayati olan ve tüm çalışanların kafasındaki çalışma hayatına dair sorulara odaklandık.. Korona günlerinde çalışma hayatımızı, haklarımızı derli toplu topladık. Aşağıdaki linkten broşüre erişebilirsiniz.

 

Okuyunuz, paylaşınız, hakkınızı sorunuz. 

Dayanışma ve mücadeleyle...

https://drive.google.com/file/d/1uWHklX_oLaodJb9pPbbJ8XlsjSeyOYlR/view?usp=sharing

Media

{com/toplumcumeclis/docs/toplumcu_meclis-ekim_b_lteni-haklar{/com/toplumcumeclis/docs/toplumcu_meclis-ekim_b_lteni-haklarremote}http://toplumcumeclis.org/remote}{com/toplumcumeclis/docs/toplumcu_meclis-ekim_b_lteni-haklarremote}https://issuu.com/toplumcumeclis/docs/toplumcu_meclis-ekim_b_lteni-haklar{/com/toplumcumeclis/docs/toplumcu_meclis-ekim_b_lteni-haklarremote}{/com/toplumcumeclis/docs/toplumcu_meclis-ekim_b_lteni-haklar{/com/toplumcumeclis/docs/toplumcu_meclis-ekim_b_lteni-haklarremote}remote}
back to top