Menu
RSS

Mühendislik öğrencileri: 'Halkın sağlığı için gönüllü çalışmaya hazırız'

Mühendislik öğrencileri: 'Halkın sağlığı için gönüllü çalışmaya hazırız'

29 Mart 2020

 

Mühendislik öğrencileri, koronavirüsün Türkiye'yi hızla etkisi altına aldığı dönemde "Halkın sağlığı için gönüllü çalışmaya hazırız" diyerek, salgınla mücadelede kullanılması gereken sağlık araçlarının üretimi için meslek odalarına, sendikalara ve hocalara çağrıda bulundu.

 

İTÜ Dayanışması, Öğrenci Sendikası, Toplumcu İTÜ'lüler, İTÜ'nün Sesi, Boğaziçi'nin Sesi, İTÜ İş Güvenliği Kulübü, İTÜ Mak. Müh. Kulübü, YTÜ Meclisi, MMO Öğrenci Komisyonu, Ankara Üniversitesi Yüksek Teknoloji Topluluğu, Çukurova Üniversitesi Savunma ve Yüksek Teknolojiler Kulübü, Yıldız Savunması, Perspektif İTÜ, OMÜ İnşaat Mühendislik Öğrencileri'nin de imzacısı olduğu çağrıda salgınla mücadelede dayanışmanın önemi vurgulanıyor.

 

Toplumcu İTÜlüler'den öğrenci arkadaşımız çağrıyı şöyle özetledi:

"Üniversite kulüp ve toplulukları olarak içinden geçtiğimiz sürecin çok kritik olduğunu biliyoruz ve bununla ilgili genç mühendis adayları olarak bir şeyler yapmak istiyoruz. TMMOB ve DİSK gibi meslek örgütleri ve sendikalar başta olmak üzere tüm hocalarımızı ve okul kulüplerini bu çağrıyı sahiplenmeye davet ediyoruz. Bu dönemde Sağlık araçlarının (solunum cihazı, maske vb) üretimine ağırlık verilmesi gerektiğini ve genç mühendis adayları olarak bizler de bu üretim ve dağıtım noktasında gönüllü görev alabileceğimizi söylüyoruz."

 

Toplumcu Meclis olarak bizler de meslektaş adaylarımız ile dayanışmaya hazırız. 

back to top