Menu
RSS

Nükleere Karşı Yaşamı Savun!

DbNbTHqWkAAImLz.jpg

 

 

20.04.2018

 

Çernobil'in 32. Yılında yasaklara boyun eğmeyeceğiz!

 

Sinop'ta yapılması planan Nükleer Santrale karşı Nükleer Karşıtı Platform'un çağrıcısı olduğu ve her yıl Çernobil'in yıl dönümünde Sinop'ta düzenlenen Nükleer Karşıtı Miting İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla yasaklandı. Sinop Nükleer Karşıtı Platform, Çernobil'in 32. ve Fukuşima'nın 7. yılı nedeniyle 22 Nisan'da Sinop'ta mitinge çağrı yapmıştı. Hem miting hem de platformun 21 Nisan'da planlanan "Çernobil'den Fukuşima'ya Nükleer Santraller Gerçeği" paneli de İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla yasaklandı. 

 

Sinop Nükleer Karşıtı Platform tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Sinop NKP olarak Çernobil Felaketinin 32. ve Fukuşima'nın 7. yılı nedeniyle 22 Nisan 2018 pazar günü için planladığımız; "Sinop Nükleer Santral İstemiyor" konulu mitingimiz İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla yasaklanmıştır. 

Buna bağlı olarak 21 Nisan 2018 cumartesi günü yapmayı planladığımız; "Çernobil'den Fukuşima'ya Nükleer Santraller Gerçeği" konulu panelimiz de yasaklanmıştır. 

Bundan hareketle 22 Nisan 2018 günü saat 13:00'da Sinop NKP olarak kitlesel katılımlı basın açıklaması ve söyleşi gerçekleştireceğiz. Diğer yerellerin de bizlerle dayanışma içinde olarak eş zamanlı kendi basın açıklamalarını yapmalarını talep ediyoruz. Ve ileri bir tarihte tekrra miting başvurusu yapacağımızı tüm Enti Nükleer kamuoyuna duyuruyoruz."

 

İstanbul Nükleer Karşıtı Platform da "Çernobil'in 32. Yılında yasaklara boyun eğmeyeceğiz!" diyerek yaptığı açıklamada 22 Nisan pazar günü saat 13:00'de İstanbul NKP Bileşenleri olarak yaşamı savunmak için Beşiktaş Kartal Heykeli'nde olacağını duyurdu. 

 

#SinopaSesVer

 

back to top