Menu
RSS

[ETKİNLİK] Felaket Kapitalizmi Perspektifinden Depremi Yeniden Düşünmek

[ETKİNLİK] Felaket Kapitalizmi Perspektifinden Depremi Yeniden Düşünmek

7 Aralık 2020

 

Toplumcu Meclis Aylık Buluşmaları "Felaket Kapitalizmi Perspektifinden Depremi Yeniden Düşünmek" başlığıyla 20 Aralık saat 17:00'da devam ediyor. 

 

Bir deprem ülkesi olan Türkiye'de, son 20 yıldır aralıklı olarak acıyla, yıkımla, kamusal sorumlulukla kendisini yeniden hatırlatan; afetin yaşanması ile ülkenin farklı boyutları ile ana gündemi olan; ancak hızlıca unutulan deprem başlığı farklı boyutları ile ele alınmalı ve disiplilerarası çalışmalarla sorun ve çözümler tespit edilmelidir. Dr. Öğr. Üyesi Aykut Aykutalp afetlerin ve özellikle depremin sosyoloji boyutunu "Felaket Kapitalizmi Perspektifinden Depremi Yeniden Düşünmek" başlığıyla değerlendirecektir. 

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Aykut Aykutalp kimdir?

 

1984 yılında Kars’ta doğmuştur. İlk ve orta eğitimini İzmir’de tamamlamış, İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun olmuştur. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirmiştir. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini, 2016 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Kafkas Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

 

Tarih: 20 Aralık 2020 Pazar
Saat : 17.00
Kayıt için: Sosyal medya hesaplarından veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.

 

toplumcumeclis.org

 

 

back to top