Menu
RSS

Beyaz Yakalı Buluşmaları 2: İşsizliğin Hatıra Defteri

beyaz_yakalı_buluşmaları.jpg

 

2 Şubat 2019

 

İlkini 2 Aralık'ta "Kriz nedir?" diye sorarak yollar aramaya koyulan ve bir oyunlu buluşmayla başlayan Beyaz Yakalı Buluşmaları'nın 2.si 3 Şubat Pazar günü "İşsizliğin Hatıra Defteri"ni yazmak için gerçekleşecek. İşsizlik deneyimlerinin, iş güvencesizliğinin, iş arama hikayelerinin de paylaşılacağı buluşma, ilk etkinlikte olduğu gibi drama yoluyla oyunlu biçimde aktarılacak. Plaza çalışanları, mühendis, mimar, plancıları çağıran buluşma, yalnızca işsizler için değil; potansiyel işsiz olan herkese açık.

 

3 Şubat Pazar günü saat 14:00-18:00 arası İstanbul Tabip Odası'nda gerçekleşecek etkinliğin çağrısı ise şöyle: 

"Seninle bir şey konuşabilir miyiz?", "Beş dakika toplantı odasına gelebilir misin?"çağrılarıyla başlayabilen, en iyisi "hizmetleriniz için teşekkür ederiz" diyerek bitirilen sohbetler. kalbimizin işi olmasa da son verilen ya da son verdiğimiz işlerimiz. İŞsiz kalma korkumuzu, işsizlik hallerimizi masaya yatırıyoruz.

Bir süre önceki halimizi, ahvalimizi, işten atılma anındaki duygumuz, düşüncemiz ve sonraki günlerdeki işsizliğimiz...

Hangi duygular ortak? Hangi tutukluklar? İçimizde kalan, kalmayan isyanlarımız ne? Günler işsizken nasıl geçiyor, neye, nasıl ihtiyaç duyuyoruz? Peki yeniden iş bulmak, çalışma hakkımızı elde etmek için ne yapmalı, nasıl yapmalı? Kafade deli sorular varken, işsizlik tehlikesi yakıcı hale gelmişken bir yeni buluşmaya daha hazırlanıyoruz.

Yalnızlık patronlara mahsus ne de olsa!

İşsizliğin hatıra defterini bir oyun oynayarak beraberce yazacağız. Oyunun sonunda işsizliğe karşı çözüm yolalrını beraber çizeceğiz. 

Birlikte iyiyiz, keyifliyiz, bekliyoruz..."

 

back to top