Menu
RSS

Oyun: Kriz nedir?

Oyun: Kriz nedir?

2 Aralık 2018

 

"Çalışma hayatımızın içinden konular seçelim, hem oynayalım, eğlenelim, hem krize karşı hazırlıklı olalım. Krizde nasıl stratejiler geliştiriyoruz, krizi nasıl yeniyoruz, ona nasıl yeniliyoruz, birlikte neler yapabiliriz bunları ciddi bir oyunla ele alalım. Bizi güçlendiren her şeyi birbirimizle paylaşalım. Yalnız kalmayalım, yalnız bırakmayalım."

Plaza Eylem Platformu, Politeknik, Kaç Bize Gel, Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi’nin ortak çağrısıyla düzenlenen etkinlik, bu çağrı ile duyuruldu. 2 Aralık saat 14:00'te Kimya Mühendisleri Odası'nda bir "müze" kurmak ve "Kriz nedir?" oyununda buluşmak için bir araya gelindi. 

Çalışma yaşamının zorlukları, mobbing, işsizlik, tatil günleri çalışma, fazla mesai, eriyen ücretler, toplumsal cinsiyet eşitsizliği başlıklarında çeşitli performanslar katılımcılarla birlikte hazırlandı ve yaratıcı drama yöntemiyle sunuldu. 

"Dertlerimiz paylaştıkça azalsın, sevinçlerimiz çoğalsın" diyerek bir araya gelen plaza çalışanları, mühendisler, mimarlar, beyaz yakalılar yalnız kalmamanın ve yalnız bırakmamanın gücüyle yeniden biraraya gelmek üzere sözleştiler. 

Dayanışmayla..

 

Dtadz7kWwAYLN2S.jpg

 

Dtadz7nX4AA8UcR.jpg

 

Dtadz7mW0AAv5rE.jpg

 

 

back to top