Menu
RSS

Elazığ'ın yanındayız

Elazığ'ın yanındayız

25 Ocak 2020

 

Dün akşam saatlerinde Elazığ 6.5 şiddetinde depremle sallandı. Malatya ve Diyarbakır'da da yoğun biçimde hissedilen ve yıkılan binaların olduğu depremde son açıklamaya göre 39 yurttaşımız hayatını kaybetmiştir, arama kurtarma çalışmaları sürmektedir. Hayatını kaybeden yurttaşlarımızın yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. 
 
Ülkemizin deprem coğrafyası olduğu son günlerde peş peşe gerçekleşen depremlerle kendini hatırlatmış; Elazığ depremiyle de alınmayan önlemlerin, dinlenmeyen uyarıların ve imar politikalarının yıkıcı sonuçları olmuştur. Beklediğimiz depremlere hazırlığın yapılması için, yapı denetim süreçlerinin ciddiyetle ve kamusal denetim mekanizmalarıyla yürütülmesi, bilimin ve tekniğin uyarılarına kulak verilmesi gerektiğini bir kez daha mesleğimizin kamusal sorumluluğuyla söylüyoruz. 
 
Öncelikle tüm  meslektaşlarımızı dayanışmaya çağırıyoruz. Depreme hazırlığın gerekliliklerini bulabildiğimiz her mecrada ısrarla anlatmayı sürdürelim. 
 
Tüm ülkede Elazığ depreminin acısı hissedilmektedir. Elazığ'da hava şartlarının sertliği bekleyişi zorlaştırmaktadır. İstanbul'da farklı noktalardan bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin toplanması ve iletilmesi için duyurular yapılmıştır. 
Bu noktalara ihtiyaç listesindeki malzemeleri iletebilirsiniz. 
 
İhtiyaç listesi: Battaniye, kışlık bot, kışlık mont, çadır, uyku tulumu, çocuk bezi, hijyenik ped.
 
Toplama Noktaları (Farklı noktalardaki organizasyonları bildiriniz): 
- Kadıköy Belediyesi Başkanlık Binası
- Bakırköy Kartaltepe Muhtarlığı
 
Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi
   
 
 
back to top