Menu
RSS

Meslektaş Adaylarımızın Yanındayız!

Meslektaş Adaylarımızın Yanındayız!
5 Ocak 2020
 

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde özel işletmelerin fiyatlarının yüksek olması sebebiyle öğrencilerin başlattığı boykota İTÜ Rektörlüğü'nün farklı yöntemlerle saldırdığını boykotun en başından beri görmekteyiz. 26 Aralık 2019 tarihinde boykota destek vermek ve büyütmek için Merkezi Derslik Binası önündeki çay dağıtımına okulun özel güvenlik birimleri müdahale etmiş, öğrenci arkadaşlarımızı darp ve tehdit etmişlerdir. Bu saldırganca tutum ve yönetim tarafından sorumluluğu olan güvenlik görevlileri hakkında herhangi bir yaptırımda bulunulmaması bizlerin de mezun olduğu okulumuzda kabul edilemez. 


3 Ocak tarihinde İTÜlü bir mezunun kartıyla okula girmek istemesine güvenlik engel olmuş, güvenlik müdürü fiziki saldırıda bulunmuş, tehditler savurmuştur. İTÜlü arkadaşımız darp raporu almıştır. Görünen o ki İTÜ'de Rektörlüğün gözü önünde bir özel güvenlik terörü yaşanmaktadır.
 
Bugün gelinen noktada okulun final haftasında Rektörlük tarafından öğrenci arkadaşlarımıza soruşturma açılmış ve hiçbir savunma alınmadan "uzaklaştırma tedbiri" kararı verilmiştir. İletilen evrakta "toplu öğrenci olayları" diye bahsedilen, demokratik biçimde yürütülen ve öğrencilerin desteğiyle büyüyen kantin boykotudur. 
Bu uygulamayla İTÜ Rektörlüğü öğrenci arkadaşlarımızın okula ve finallerine girmelerini engellemekte, eğitim hakkını gasp etmektedir. 
 
"Asırlardır çağdaş" olmakla övünen okulumuzu biran önce bu hukuksuzluktan dönmeye çağırıyoruz. 
 
Yarın (6 Ocak 2020) saat 11.30'da İTÜ Ayazağa Kampüsü ana kapısında yapılacak olan basın açıklamasına meslektaşlarımızı davet ediyoruz. 
 
Meslektaş adaylarımızın yanındayız.
 
Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi 
back to top