Menu
RSS

BASKINIZ, OHALiniz KARŞISINDA ÜYEMİZİN YANINDAYIZ

13138844_255735111446044_8399361161257646432_n.jpg

5 Şubat 2018

 

BASKINIZ, OHAL'iniz KARŞISINDA ÜYEMİZİN YANINDAYIZ

 

Toplumcu Meclis üyesi Makine Mühendisi Emre Gelir sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınmıştı. Tutuklama talebiyle savcılığa sevkedilen arkadaşımız bugün çıkarıldığı mahkemeden adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. 

 

Gözaltına alınma gerekçesi olarak Emre'nin sosyal medya hesabından paylaştığı; haber, köşe yazısı, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, Erdal Eren, Deniz Gezmiş, Gezi Direnişi, AKP'li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin atılan tweetler gösterilmiş ve gözaltında bu paylaşımlar üzerine sorular sorulmuştur. 
 
Baskıyı hayatlarımıza, sosyal medya hesaplarımıza kadar sindirmeye, OHAL'i yerleşik bir düzen haline getirmeye, korkuyu bir yönetme aygıtı olarak kullanmaya çalışan bu iktidarın karşısında sessiz kalmayacağız, mücadeleye ve dayanışmaya devam edeceğiz. 
 
Meslek pratiğini toplumdan yana kullanma iradesi gösteren ve aynı zamanda TMMOB Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı olan Toplumcu Meclis üyesi meslektaşımız Emre Gelir'i tüm dayanışma duygularımızla selamlıyoruz.
 
Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi
back to top