Menu
RSS

Basın Açıklaması: Sakıncalı olan sizin zihniyetinizdir!

 

22 Kasım 2013
Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi'nin web sitesi olan "www.toplumcumeclis.org" adresine, "sitenin sakıncalı içeriğe sahip olduğu" gerekçesiyle MEB kanalları üzerinden erişimin Milli Eğitim Bakanlığı'nın isteğiyle Türk Telekom A.Ş. tarafından, engellendiğini öğrenmiş bulunuyoruz.


Bu tuhaf yasaklamanın nedenine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı'na resmi kanallardan yaptığımız bilgi edinme başvurusunun ilgili resmi makamlara ulaştığı bilgisine sahip olmamıza rağmen henüz bir cevap alabilmiş değiliz.


AKP'nin yasakçı zihniyetinin bir yansıması olarak gördüğümüz bu engellemenin, son dönemde yürütmüş olduğumuz çeşitli başlıklardaki çalışmaların AKP'yi rahatsız etmiş olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz.


"Okumuş insanlar emekçi halka karşı sorumludur" diyerek başladığımız çalışmamızda bilimsel bilginin ışığında, daima emekçi halkımızın çıkarları doğrultusunda yol alıyoruz. Çalışmalarımızın ülkemizin genç nesilleri tarafından takip edildiğini, çok sayıda lise ve üniversite öğrencisinin bizlerle iletişime geçmesinden dolayı biliyoruz.


MEB'in genç nesillerimizin bilgiye erişim hakkını, hiçbir gerekçe göstermeden engellemesinin bir an önce sonlandırılmasını ve web sayfamızda MEB'in "sakıncalı" bulduğu içeriğin ne olduğunu bir an önce açıklamasını talep ediyoruz.


Saygılarımızla,


Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi

back to top