Menu
RSS

Basın Açıklaması: Hükümet İstifa!

Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi, Gezi Parkı eylemcilerine yönelen saldırıya ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. 

Gözaltılar derhal serbest bırakılmalı,

Emekçilerin gezi parkına girişinin önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır!

Gezi parkının bir açılıp bir kapatılması kararını alma ehliyetine sahip olan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu değil, bu ülkenin emekçi halkıdır. Sıkıştıkça topluma saldıran AKP, bugün Taksim'de bir orta oyunu sergilemiştir.

AKP saldırılarına boyun eğmeyen onlarca yurttaşımız yaralanırken, bir o kadar yurttaşımız gözaltına alınmıştır. AKP, artık emekçilerin siyaset sahnesindeki kararlı duruşundan geri adım atmayacağını bilmelidir. Bundan sonrası AKP için geri döndürülemez bir süreçtir.

Gözaltına alınan yurttaşlarımız derhal serbest bırakılmalı, emekçilerin gezi parkına girişinin önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır.

Haziran direnişi ile birlikte emekçi halkımız tarafından yüksek sesle dile getirilen "Hükümet İstifa!" sloganı bu pervasızlığa karşı daha yüksek sesle haykırılmalıdır.

Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında yaklaşık iki yıldır verilen mücadelede ve Haziran direnişinde yerini alan Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi, Taksim'in emekçilere kapatılmasına karşı, dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadeleye devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi

back to top